İstatistikler
Toplam,
İçerik Sayısı:5218
Kategori Sayısı :27
Okunma sayısı :219.702.635
Bu siteyi nasıl yaptık? Kullanım Şartları Servisler  Açılış Sayfam YapAçılış Sayfam Yap  Sık kullanılanlara ekleSık Kullanılanlara Ekle Tebrik MesajlarıTebrik Mesajları   Künye  Çekinceler  İletişimİletişim
Arama Kutusu

Kategoriler
Fıkra : Hafif topu bul Ekleyen : Mahmut Bostancı
8 tane bilardo topumuz var bu toplardan birisi hafif diğer 7 tanesi aynı ağırlıkta ve birde elimizde baskül terazi var bu teraziyi iki kez kullanma hakkımız var.

Biz bu 8 toptan hafif olanını bulabilir miyiz?
Unutmayın teraziyi sadece iki kez kullanabiliriz.


Çözüm :

8 tane topun iki tanesini ayırırım ve kalan 6 tanenin 3 tanesini sağ tasa diğer 3 tanesini sol tasa koyarım. Eğer eşit gelirse hafif top kenara ayırdığım iki toptan birisidir. kenara ayırdığım iki tanenin birini sağ tasa diğerini sol tasa koyarım ve hafif olanı aradığım top olur.

Eğer 3 erli koyduğum şartta bir taraf hafif gelirse hafif gelen kısımdaki o üç topu alır birini kenara ayırır kalan iki taneyi birer birer ayrı taslara koyarım. Eşit gelirse dışarı ayırdığım hafif olandır, eşit gelmezse hafif taraf hafif topu gösterir zaten :)
Gülmedim
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Süper!
Bu fıkrayı arkadaşınıza gönderin : Bu Fıkranın yazıcınızdan çıktısını alabilirsiniz. Tıklamanız yeterli.Yazdır       Facebook'ta paylaş
Siz de fıkra eklemek için tıklayın
Gereksiz Bilgi : İyi bakılan ve erken yaşlarda kısırlaştırılmış bir tavşan 8 ila 12 sene yaşar.
Aynı Kategoriden Fıkralar
Hafif topu bul4.92
Havuz3.53
Risk Faktörü
: Herkes okuyabilir
: Argo,küfür v.s. içerir
: Küfür,erotik ifadeler v.s.
Copyright © 2004 - 20015 Murathan BOSTANCI
Bu site SPL Lisansı ile yayınlanmaktadır.